www.seaddernegi.org
SEADDER Sürekli Eğitim, Araştırma ve Danışma Derneği
Hayat Boyu Engelli Dostu projesi başladı
30 Kasım 2017 09:08

Erasmus Plus 2017 yılı teklif çağrısı döneminde sunulan ve AB Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nca onaylanan “Hayat Boyu Engelli Dostu” projesi başladı.

Erasmus Plus 2017 yılı teklif çağrısı döneminde sunulan ve AB Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nca onaylanan Yetişkin Eğitimi KA1 “Hayat Boyu Engelli Dostu” projesi başladı.

Dezavantajlı guruplardan engelli yetişkinler için ülkemizde uygulanan eğitimin kalitesini, çeşitliliğini, işlevselliğini artırmak genel hedefi ile yola çıkılan proje Türkiye ile Almanya arasında uygulanacak.

Ülkemizden İstanbul Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Koordinatörlüğünde sunulan projede SEADDER-Sürekli Eğitim Araştırma ve Danışma Derneği ile Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi konsorsiyum üyesi olarak yer alıyor. Projenin eğitim kursu uygulamalarında da Bildung&Kultur adlı kuruluş Almanya’da yapılacak etkinliklerde ev sahibi olarak yer alacak.

1 Eylül 2017 tarihinde Ulusal Ajans ile sözleşme imzalanması ile resmen başlayan projenin ortak kurumları tarafından 28 Kasım 2017 tarihinde bir açılış toplantısı ile basın açıklamaları yapıldı.

Bütün ortaklardan temsilcilerin katıldığı toplantıda projenin hedeflerinden ve ulaşılmak istenen nihai hedefler hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hülya NARSAP, işbirliği içinde yapılan çalışmalar nedeniyle proje ortaklarına ve desteklerinden dolayı Türkiye Ulusal Ajansı’na teşekkür etti. Ayrıca proje ile “Örgün eğitim sonrasında istihdama yönelememiş engelli yetişkinlerin istihdama yönelik beceriler edinmelerini sağlamayı” amaçladıklarını belirtti.

Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat DİKTAŞ, proje kapsamında engellilerin “örgün eğitim sonrasında da toplumun diğer üyeleri gibi eğitim hizmetlerinden faydalanmaya devam etmelerini sağlamayı” amaçladıklarını ve bu amaç için Almanya’daki eğitim programına katılacaklarını söyledi.

Sivil toplumu temsilen projeye destek veren SEADDER Yönetim Kurulu Başkanı Necdet KARA ise “STK olarak her zaman projelerin içindeyiz ve olmaya devam edeceğiz. Bu proje, hem engellilere hizmet etmesi hem de kamu ve STK işbirliği açısından güzel bir örnektir. SEADDER olarak projedeki rolümüz, projenin ve sonuçlarının kamuoyuna daha fazla yaygınlaştırılmasıdır” dedi.

Bu haber 2246 kez okunmuştur.
Diğer Haberlerden
» READY WOMEN Projesi 3. toplantısı
» SEADDER AKADEMİ`de yeni dönem başlıyor
» READY WOMEN Yaygınlaştırma Toplantısı
» Ready Women Projesi haber bülteni
» KA2 Proje Toplantısı
» 21-22 Eylül Proje Hazırlama Eğitimi tamamlandı
» Erasmus+ KA1 Courses in Turkey
» ERASMUS+ KA1 – KA2 EĞİTİMLERİ YENİDEN BAŞLIYOR
» READY WOMEN Projesi Kısa Dönem Eğitim Kursu
» READY WOMEN PROJESİ TANITIM BROŞÜRÜ
» Olağan Genel Kurul Çağrısı
» READY WOMEN PROJESİ BAŞLADI
» POMASTO PROJESİ KAPANIŞ TOPLANTISI
» ABA ONV FİNAL TOPLANTISI YAPILDI
» Gençler için Proje Eğitimleri başladı
» POMASTO projesi eğitimi Lodz`da yapıldı
» KA1 Yetişkin Eğitimi Kursu Almanya`da gerçekleşti
» ABA ONV Projesi İkinci Kursu Ankara`da yapıldı
» Göçmenler için de SEADDER!
» Erasmus+ 2018 Program Rehberi, tarihler ve önemli linkler
 
Site İçi Arama
 
 
 
 
Bağlantılar
 
 
 
Duyurular
 
Erasmus+ Projesi hazırlamak isteyen kişi, kurum ve kuruluşlar, lütfen bizimle irtibata geçiniz
 
 
 
Ziyaretçi Defteri
 
Deftere Yazılanları Oku
Ziyaretçi Defterine Yaz
 
 
Site İstatistikleri
 
Toplam Ziyaretçi : 63846
Bugünkü Ziyaretçi : 2
Toplam Sayfa İzleme : 63893
 
 
Haber Grubumuz
 
 
 
2020 © SEADDER Sürekli Eğitim, Araştırma ve Danışma Derneği - Tüm hakları saklıdır.
Tel:   Faks:   E-Posta:seaddernegi@gmail.com